Projekt: rozwój czasopisma „Szkoła-Zawód-Praca”

Informacja o finansowaniu lub dofinansowaniu zadania z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych: Finansowanie ze środków budżetu państwa, pomoc de minimis
Rodzaj dotacji budżetowej lub nazwa programu lub funduszu: Program „Rozwój czasopism naukowych”
Nazwa zadania/projektu: Projekt: rozwój czasopisma „Szkoła-Zawód-Praca”
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowita wartość zadania/projektu: 56 160 PLN
Kierownik zadania/projektu: prof. dr hab. Ryszard Gerlach, gerlach@ukw.edu.pl
Nazwa jednostki realizującej zadanie/projekt: Katedra Pedagogiki Pracy i Andragogiki Wydziału Pedagogiki UKW
Okres realizacji: 01.10.2022 r. do 30.09.2024 r.
Nr umowy/decyzji: RCN/SP/0282/2021/1

Celem projektu jest położenie nacisku na rozwój anglojęzycznego wymiaru Czasopisma, jego umiędzynarodowienie oraz zwiększenie wpływu Czasopisma na rozwój nauki. Osiągnięcie tych celów będzie możliwe dzięki opublikowaniu w okresie realizacji projektu czterech numerów dwujęzycznych czasopisma (polsko-angielskich). Od lat standardem wydawniczym Czasopisma „Szkoła-Zawód-Praca” było publikowanie najciekawszych manuskryptów w języku angielskim. Zakłada się, że kolejnym istotnym krokiem w rozwoju Czasopisma będzie publikacja numerów angielskojęzycznych, co umożliwia realizacja niniejszego projektu.

Godło i flaga Polski - logo Ministerstwa Edukacji i Nauki - logo programu Rozwój czasopism naukowych