Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Nazwa instytucji finansującej: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Informacja o finansowaniu lub dofinansowaniu zadania z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych: Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt pozakonkursowy pt. Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej (wniosek o dofinansowanie projektu nr POWR.03.03.00-00-PN13/18), realizowany w ramach Działania 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego
Rodzaj dotacji budżetowej lub nazwa programu lub funduszu: PROM - Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej
Nazwa zadania/projektu: Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej
Wartość finansowania lub dofinansowania i całkowita wartość zadania/projektu: 68 580 PLN
Kierownik zadania/projektu: Koordynator projektu: prof. dr hab. Paweł Izdebski; od 13.09.2021 r. dr hab. Monika Wiłkość-Dębczyńska, prof. UKW, monikawilkosc@ukw.edu.pl
Nazwa jednostki realizującej zadanie/projekt: Katedra Psychologii Zdrowia Wydziału Psychologii UKW
Okres realizacji: 01.10.2019-31.12.2021
Nr umowy/decyzji: PPI/PRO/2019/1/00047/U/00001
Status zadania/projektu: zakończony

Celem projektu jest wzrost umiejętności doktorantów oraz kadry akademickiej, promocja Uniwersytetu na arenie międzynarodowej oraz nawiązanie współpracy z nowymi ośrodkami naukowymi, a także podtrzymanie dotychczasowej współpracy z ośrodkami zza granicy. Główne realizowane działania to: - pozyskanie materiałów do prac doktorskich oraz artykułów naukowych, zgodnych z zainteresowaniami uczestników projektu, które wpisują się w obecne trendy badawcze, a które nie są dostępne bądź dostęp do nich jest ograniczony w kraju; - przeprowadzenie kwerend bibliotecznych, do których nie ma dostępu w Polsce; - korzystanie z innych krótkich form kształcenia, z wykorzystaniem innowacyjnej infrastruktury i zaplecza naukowo-badawczego ośrodków zagranicznych. Projekt jest szansą na istotny wzrost wiedzy i kompetencji uczestników projektu, a w konsekwencji na podniesienie wartości merytorycznej prac doktorskich.

Uczestnicy projektu dzieląc się wiedzą i doświadczeniem ze współpracownikami i innymi osobami z macierzystej uczelni przyczyniają się do podniesienia zasobów edukacyjnych Uniwersytetu. Udział w projekcie daje możliwość rozwoju współpracy międzynarodowej, również w dłuższej perspektywie czasu. W projekcie założono wsparcie dla siedmiu osób, z tego dla sześciu doktorantów oraz jednej osoby z kadry akademickiej. Projekt obejmuje trzy wyjazdy do ośrodków zagranicznych oraz cztery przyjazdy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Logotypy: Fundusze Europejskie: Wiedza, Edukacja, Rozwój - Flaga i godło Polski - NAWA - Unia Europejska: Europejski Fundusz Społeczny